26.03.2020, 08:11

24 березня міський голова Дмитро Биков провів засідання виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради.


На засіданні члени виконавчого комітету розпочали роботу з обговорення нагального питання про виділення коштів із резервного фонду бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на запобігання виникненню надзвичайної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Із резервного фонду бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади виділили 5 млн грн головному розпоряднику коштів – управлінню охорони здоров’я на придбання засобів захисту, медичного обладнання, медичної апаратури, лікарських препаратів, паливно-мастильних матеріалів, проживання та харчування лікарів-інтернів. Міський голова зазначив, що додаткові кошти виділяються на заходи з попередження поширенню коронавірусної інфекції, бо є пріоритетними сьогодні.       

Розглянули питання гуманітарного та соціального напрямків. Заслухали начальника відділу освіти Лілію Щербину про підготовку закладів освіти міста до 2020/2021 навчального року. Керівникам закладів освіти доручили організувати відповідну роботу.

Начальник відділу у справах сім’ї та молоді служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Тетяна Оробченко доповіла про роботу щодо порушення клопотання перед Полтавською обласною державною адміністрацією, Президентом України щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» багатодітній матері міста Горішні Плавні, яка народила та виховала п’ятеро дітей, Раїсі Чевердинській.

В.о. начальника служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики Марина Горбенко прокоментувала профільні проєкти рішень про затвердження висновку служби у справах дітей, сім’ї та молодіжної політики про підтвердження місця проживання малолітньої дитини для тимчасового виїзду за межі України, про продовження терміну перебування малолітньої дитини у Кременчуцькому обласному спеціалізованому будинку дитини, про надання дозволів на здійснення правочину стосовно житла малолітньої дитини, про втрату статусу малолітнім, про припинення опіки над малолітнім, про затвердження висновку органу опіки та піклування щодо громадянки.

Члени виконавчого комітету доповнили список дітей перших двох років життя із числа малозабезпечених сімей для безкоштовного забезпечення продуктами дитячого харчування з березня 2020 року.

У блоці питань житлово-комунального господарства розглянули проєкт рішення про прийняття тарифів КП «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради». У зв’язку з прийняттям Закону України № 2189-VII «Про житлово-комунальні послуги», а саме п.4 розділ VI «Прикінцеві та перехідні положення» КП ВУВКГ звернулося до виконавчого комітету з приводу приведення у відповідність до Закону назв комунальних послуг, що надає підприємство, та затвердження тарифів на них. Після обговорення було ухвалено проєкт рішення. Із 01.05.2020 прийнято послугу з централізованого водопостачання, тариф на яку складатиме 16,56 грн/м куб; послугу з централізованого водовідведення, тариф на яку складатиме 19,08 грн/м куб.      

Заслухали звіт про результати фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Дитячий спортивно-оздоровчий центр «Горизонт» за 2019 рік. Доповідала Наталія Мартинович – директор комунального підприємства. Поінформувала, що за звітний період усього оздоровлено 2 347 дітей, з них 1 955 – у літній період, у тому числі 1 413 дітей – із Горішніх Плавнів. Відзначила, що у 2019 році КП ДСОЦ «Горизонт» отримав прибуток у розмірі 84,3 тис. грн. Із міського бюджету виділено 3,2 млн грн на придбання основних засобів (пасажирський мікроавтобус Volkswagen, промислова пральна машина, промислова сушильна машина, промислова снігоприбиральна машина, холодильна шафа, овочерізка, електрична пательня, пароконвектомат, дві пральні машини, кондиціонери, пилосмокт, мотокоса, металевий гараж, модульний диван) та капітальний ремонт приміщень 7 корпус ІІ поверху. За власні кошти підприємства (64 тис. грн) придбано бойлер, шафи в дитячі кімнати, стіл для майстеркласів, стіл для гурткової роботи. Фінансова підтримка Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» у сумі 1,5 млн грн спрямована на облаштування відкритого стаціонарного басейну розміром 6,5 м *18,5 м. Наталія Мартинович відзначила, що завдяки щорічній вагомій фінансовій підтримці з боку міської адміністрації, Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», ПрАТ «Полтавський ГЗК» «Горизонт» є беззаперечним лідером у регіоні за рівнем оздоровлення та відпочинку дітей. За підсумками форуму «Від серця України до серця дитини», організованого Полтавською облдержадміністрацією, завойовано кубки: «Краща педагогічна команда», головний вожатський «Оскар» та звання «Кращий директор дитячого оздоровчого закладу». На Всеукраїнському форумі «Лелека-2019» – ІІ загальнокомандне місце серед дитячих закладів оздоровлення та відпочинку усіх форм власності. Заклад став базовим для проведення обласної школи вожатих. Міський голова відзначив гарні результати роботи колективу КП «Дитячий спортивно-оздоровчий центр «Горизонт» на чолі з директором Наталією Мартинович.  

Про результати фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Горішньоплавнівська госпрозрахункова поліклініка» за 2019 рік прозвітував директор Олександр Черниш. У 2019 році за рахунок коштів міського бюджету (29,3 тис. грн) придбано лабораторні прилади: набір пробних лінз та призм для окулярів, мікроскоп біологічний. За фінансової підтримки органу місцевого самоврядування замінено старі вікна на нові енергозберігаючі. Директор КП «Горішньоплавнівська госпрозрахункова поліклініка» зазначив актуальні проблемні питання: високий рівень фізичного та морального зносу основних засобів, недостатня кількість лікарів окремих спеціальностей (ендокринолог, терапевт, лікар функціональної та ультразвукової діагностики), інше. Члени виконавчого комітету взяли інформацію про результати фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств до відома. 

У ході роботи засідання також опрацювали низку житлових та інших організаційних питань.