Сьогодні, 08:22

21 квітня у великій залі міської ради за головування міського голови Дмитра Бикова відбулася п’ятдесят п’ята сесії Горішньоплавнівської  міської ради Полтавської області сьомого скликання. Участь у роботі засідання взяли 27 депутатів.  


Міський голова Дмитро Биков подякував депутатам міської ради за відповідальність, активну громадянську позицію та плідну роботу у вирішенні нагальних для територіальної громади питань, які виникають в умовах запровадженого в країні карантину. 


Розглянули проєкт рішення «Про деякі питання нарахування орендної плати за користування нерухомим майном  Горішньоплавнівської  міської об’єднаної  територіальної громади Полтавської області під час дії  обмежувальних заходів». Міський голова зауважив: «Проєкт рішення спрямований полегшити фінансове навантаження на малий та середній бізнес міста в умовах карантину. Із 01 квітня терміном на 1 місяць встановлюємо плату за оренду нерухомого майна комунальної власності 1 грн для орендарів, які через режим карантину та введення обмежувальних заходів вимушені припинити господарську діяльність».  


Також з метою підтримки малого та середнього підприємництва в умовах карантину ухвалили рішення «Про деякі питання нарахування плати за договорами: про встановлення земельного сервітуту, особистого строкового сервітуту, суперфіцію, про відшкодування втрат від недоотримання коштів за фактичне користування», яким визначено не нараховувати та не сплачувати на території Горішньоплавнівської міської ОТГ із 01 березня по 31 березня 2020 року плату за договорами про встановлення земельного сервітуту та суперфіцію без внесення змін до цих договорів. 


У ході пленарного засідання опрацювали питання житлово-комунального господарства та будівництва. Директор департаменту житлово-комунального господарства Петро Василюк прокоментував зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської ОТГ на 2019-2023 роки. Виділили 48 тис. грн на поточне утримання об’єктів благоустрою, 308 тис. грн – на придбання модульних пляжних роздягалень, парасольок та встановлення майданчика для шезлонгів, 300 тис. грн – на  реконструкцію входу в міський парк культури і відпочинку, 510 тис. грн – на забезпечення функціонування підприємств, які виконують або надають житлово-комунальні послуги. 


Затвердили перелік перевізників, які включені до «Програми використання коштів місцевого бюджету на відшкодування  різниці між економічно обґрунтованим тарифом та тарифом, встановленим для населення на проїзд у місті Горішні Плавні на 2020-2024 роки» у 2020 році. Дотація з міського бюджету спрямована на підтримку малозахищених верств населення й  склала 3 млн грн. 


Внесли зміни в додаток до «Програми підтримки співвласників багатоквартирних будинків м. Горішні Плавні на 2019 – 2022 роки». Із міського бюджету виділено 256 тис. грн на капітальний ремонт козирків, входів у під’їзди житлових будинків (вул. Миру, 3, 7, 9; вул. Добровольського, 15,17) та 36 тис. грн –  на розробку проєктної документації із капітального ремонту зовнішніх несучих конструкцій житлового будинку № 20 по просп. Героїв Дніпра.


Розглянули й ухвалили зміни до Програми охорони довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки Горішньоплавнівської об’єднаної територіальної громади на 2016-2020 роки. За рахунок пересування коштів виділено 1,2 млн грн на завершення будівництва автоматичної системи поливу від житлового будинку № 78 по просп. Героїв Дніпра до паркового озера.


Заслухали начальника управління по інвестиціях та будівництву Олександра Кравченка про внесення змін до  Програми з будівництва об’єктів комунальної власності Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2021 роки. Ухвалено прийом-передачу 2 кисневих концентраторів на загальну суму 35,8 тис. грн Комунальному некомерційному підприємству «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м.Горішні Плавні» Горішньоплавнівської міської ради   Полтавської  області.


Розглянули блок фінансових питань. Начальник фінансового управління Алла Говорун доповіла про внесення змін до положень структурних підрозділів виконкому, виконавчих органів міськради та їх структурних підрозділів в новій редакції.


Доповнили перелік одержувачів бюджетних коштів бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік КП «Архітектура і кадастр».


Внесли зміни до рішення міської ради від 19 грудня 2019 «Про бюджет Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік». Начальник фінансового управління Алла Говорун поінформувала, що доходи бюджету Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади визначено у сумі 746,6 млн грн, у тому числі доходи загального фонду бюджету – 691млн грн та доходи спеціального фонду бюджету –  55млн грн. Видатки бюджету об’єднаної територіальної громади плануються в сумі 796,7 млн грн, у тому числі видатки загального фонду бюджету – 599,5 млн грн та видатки спеціального фонду бюджету – 197млн грн. Профіцит за загальним фондом бюджету – 91млн грн, дефіцит за спеціальним фондом – 141,9 млн грн. Також депутати взяли до відома інформацію про використання коштів резервного фонду. Резервний фонд було затверджено в обсязі 5,75 млн грн, на запобігання виникненню надзвичайної ситуації, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, виділено 5 млн грн, залишок резервного фонду складає 754 тис. грн.


Депутати Горішньоплавнівської міської ради розглянули й погодили низку організаційних питань: про внесення змін до структури та чисельності виконавчих органів міської ради, про затвердження Регламенту центру (відділу) надання адміністративних послуг Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області в новій редакції. Опрацювали проєкти рішень, що стосуються гуманітарного напрямку, житлових питань, питань економічного розвитку та ресурсів. Розглянули  23 проєкти рішень щодо поновлення прав користування земельними ділянками, 35 проєктів рішень архітектури і містобудування.