19.05.2020, 16:59

19 травня у великій залі міськради за головування міського голови Дмитра Бикова проведено п’ятдесят шосту сесію Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області сьомого скликання. Участь у роботі пленарного засідання взяли 26 депутатів.  

На початку засідання міський голова Дмитро Биков повідомив: «Учора місто отримало від Приватного акціонерного товариства «Підприємство з іноземними інвестиціями «ІНТЕРВИБУХПРОМ» портативний апарат штучної вентиляції легенів (портативний вентилятор CWH-2010), що застосовується для підтримки життєдіяльності пацієнтів із респіраторними проблемами в позаклінічних умовах. Прилад також придатний для використання в кареті швидкої допомоги. Від імені територіальної громади, депутатів Горішньоплавнівської міської ради дякую Голові Наглядової ради  ПАТ «Підприємство з іноземними інвестиціями «ІНТЕРВИБУХПРОМ» Володимиру Носову та трудовому колективу підприємства за підтримку міста в боротьбі з COVID-19». Передав подароване обладнання начальнику управління охорони здоров’я Віктору Дуднику.      

Роботу розпочали з питань житлово-комунального господарства. Внесено зміни до Програми розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою Горішньоплавнівської ОТГ на 2019-2023 роки. Для забезпечення функціонування підприємств, що виробляють житлово-комунальні послуги у 2020 році виділено 500 тис. грн КП ВУВКГ, 610 тис. грн – внески до статутного капіталу КП «Міськсвітло», 300 тис. грн – для придбання лавочок КП «СпецЕко», 1,3 млн грн було знято з об’єкту «Реконструкція вул. Миру». 

Внесено зміни до Програми використання коштів місцевого бюджету на відшкодування  різниці між економічно обґрунтованим тарифом та тарифом, встановленим для населення на проїзд в місті Горішні Плавні на 2020-2024 роки шляхом пересування коштів.

Опрацьовано й ухвалено зміни до Програми підтримки співвласників багатоквартирних будинків м. Горішні Плавні на 2019-2022 роки. За рахунок пересування коштів виділено 92 тис. грн на заміну вікон у місцях загального користування житлового будинку по вул. Миру, 9; 2 тис. грн – на ремонт козирків, входів у під’їзди житлового будинку по вул. Миру, 7.    

                                                                                                    

Депутати міської ради внесли зміни до Положення про відділ освіти Горішньоплавнівської міської ради. Салівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Кременчуцької районної ради Полтавської області було виключено зі складу засновників Кременчуцької районної ради Полтавської області та включено до складу засновників Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області. Затверджено статут Салівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області в новій редакції.

Депутати міської ради затвердили прейскурант цін на платні послуги, що надаються комунальними некомерційними підприємствами «Лікарня інтенсивного лікування І рівня м. Горішні Плавні» і «Стоматологічна поліклініка м. Горішні Плавні», та доручили довести його до відома населення. 

Затвердили Програму сприяння Горішньоплавнівській державній податковій інспекції Кременчуцького управління ГУ ДПС у Полтавській області у покращенні умов обслуговування платників податків на 2020 рік.

Внесли зміни до нормативних актів Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області щодо забезпечення житлом учасників АТО та членів їх сімей у м. Горішні Плавні. 

Прийняли рішення щодо подовження терміну пільг для орендарів, які через режим карантину та введення обмежувальних заходів вимушені припинити господарську діяльність, додатково на травень місяць. На засіданні квітневої сесії міської ради було прийнято рішення «Про деякі  питання  нарахування   орендної плати за користування   нерухомим майном Горішньоплавнівської  міської об’єднаної  територіальної громади Полтавської області під час дії обмежувальних заходів», яким для вищезазначених орендарів на квітень встановлено плату за оренду нерухомого майна комунальної власності 1 грн. Дмитро Биков зазначив, що подовження податкових канікул спрямовано на підтримку малого та середнього бізнесу в місті в умовах карантину. 

Депутати Горішньоплавнівської міської ради опрацювали низку фінансових питань. Фінансовим управлінням підготовлено звіт про виконання бюджету Горішньоплавнівської міської ОТГ за І квартал 2020 року. Бюджет за доходами за звітний період виконано на 96,5%. До загального фонду бюджету міської ОТГ надійшло 157,9 млн грн, що на 5,7 млн грн менше запланованого. У порівнянні з відповідним періодом минулого року доходи скоротилися на 39,5 млн грн. На 43 млн грн зменшилися надходження від трансфертів із державного та обласного бюджетів. За податками і зборами загальний фонд недоотримав 5,6 млн грн. Основними джерелами податкових надходжень до бюджету є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого складає 59,8% від доходів загального фонду, рентна плата за використання природних ресурсів – 5%, акцизний податок – 2,6%, місцеві податки і збори – 19,6%. За податком на доходи фізичних осіб до бюджету міської ОТГ надійшло 94,5 млн грн, план виконано на 91,6 %. Найбільшими платниками податків є ПрАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «Єристівський ГЗК», НВП «Фероліт». До спеціального фонду міської ОТГ за І квартал 2020 року надійшло 10,4 млн грн, план – 10,8 млн грн. Основним джерелом формування спеціального фонду є екологічний податок, що надійшов до бюджету у сумі 7,4 млн грн при плані 8 млн грн. Бюджет за видатками виконано на 68 %:  за загальним фондом – на 84,4 %, за спеціальним фондом виконано – на 29,5 %. Депутати міської ради затвердили звіт про виконання бюджету Горішньоплавнівської міської ОТГ за І квартал 2020 року.  

Розглянули й ухвалили проєкт рішення «Про внесення змін до рішення міської ради від 19 грудня 2019 «Про бюджет Горішньоплавнівської міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік». Загальний обсяг видатків бюджету збільшили на 1 млн грн, у тому числі: за рахунок субвенції із державного бюджету на 725,4 тис. грн для лікування хворих на цукровий діабет інсуліном та нецукровий діабет десмопресином; за рахунок вільного залишку загального фонду на суму 288,9 тис. грн. Кошти вільного залишку розподілили на Програму сприяння Горішньоплавнівської  державної податкової інспекції Кременчуцького управління  ГУ ДПС у Полтавській області  у покращені умов  обслуговування платників податків на 2020 рік; на відшкодування витрат за цілодобове перебування дітей з сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах з міста Горішні Плавні в Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей Кременчуцької міської ради Полтавської області; на Програму  реабілітації дітей з інвалідністю м. Горішні Плавні  на 2020  рік.

Начальник фінансового управління Алла Говорун ознайомила депутатів міської ради з інформацією про використання коштів резервного фонду. Прозвітувала, що резервний фонд було затверджено у сумі 5,8 млн грн, на запобігання поширенню коронавірусної інфекції виділено 5 млн грн. На харчування медичних працівників, які задіяні в ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру, спричинену COVID-19, було виділено 46 тис. грн. Станом на 08.05.2020 обсяг коштів резервного фонду становить 708 тис. грн. Міський голова Дмитро Биков зауважив: «Завдяки значній та системній фінансовій підтримці Ferrexpo, яку було спрямовано на придбання цінного медичного обладнання, засобів індивідуального захисту для медичних працівників і населення, лікарських препаратів, нам вдалося забезпечити заклади охорони здоров’я необхідним устаткуванням та засобами захисту для протидії пандемії COVID-19 і не витратити всі кошти резервного фонду міського бюджету».   

Також опрацювали питання приватизації та обліку комунального майна;  поновлення прав користування земельними ділянками; архітектури і містобудування.