Абетка безпеки

21.01.2020, 15:19

Тривожна валізка (рюкзак) або необхідні речі,

які повинні бути під час евакуації

 

Частина японського виховання – це громадянська безпека. Прийоми цивільного захисту японці відпрацьовують з малих років, і тренування йдуть постійно. Тому у багатьох сім’ях є своя «тривожна валізка», запас їжі та медикаментів.

Детальніше…

Порядок дій населення під час евакуації

 

ЕВАКУАЦІЯ населення ПРОВОДИТЬСЯ у разі виникнення безпосередньої ЗАГРОЗИ ЖИТТЮ та заподіяння шкоди здоров’ю людини.

 Передбачити те, що може трапитись і правильність дій  під час тієї чи іншої ситуації, означає підвищити шанси на виживання.

Детальніше…

Увага! Інформація!

Організація збірних пунктів евакуації під час загальної евакуації населення із міста Горішні Плавні

Детальніше…

 Важливо

 

 

 

 

 Хімічна небезпека

Аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію небезпечних хімічних речовин (НХР), таких як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид та інші. Це являє серйозну небезпеку для населення, заражене повітря уражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.

Фактори небезпеки викиду (розливу) хімічно небезпечних речовин: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.), крім того, внаслідок можливого хімічного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території. 

Детальніше…

 Тонкий лід

 
Запам’ятайте! 

Лід може підвести нас восени, взимку і навесні. 

Ці заходи дозволять вам знизити ризик від небезпеки на льоду.

Заходи безпеки на льоду:

 

Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.

Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:

лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);

тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;

 

 

Детальніше…

 Сильний вітер, включаючи шквали та смерчі

Сильні вітри, шквали та смерчі – стихійне лихо, яке виникає в будь-яку пору року. 

 Синоптики відносять їх до надзвичайних подій із помірною швидкістю поширення, тому частіше всього вдається оголосити штормове попередження.

 Фактори небезпеки сильних вітрів, шквалів та смерчів: травмування, а інколи і загибель людей; руйнування інженерних споруд та систем життєзабезпечення, доріг та мостів, промислових і житлових будівель, особливо їх верхніх поверхів і дахів; перекидання телеграфних стовпів, виривання дерев та утворення завалів; знищення садів та посівів на полях.

 Сильні вітри, як правило супроводжуються зливами, що призводять до затоплень місцевості.

Детальніше…

 Різке похолодання сприяє переохолодженню організму та обмороженню частин тіла людей!

Щорічно до лікувальних закладів України надходять постраждалі з різними стадіями обмороження. За спостереженнями медиків кількість таких хворих збільшується одразу у декілька разів у періоди різких похолодань. Щоб уникнути переохолодження й обмороження, фахівці рекомендують більше про це дізнатися та дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур.

Детальніше…

 Важливо

 

 

 

  

 Радіаційна небезпека

Факторами небезпеки радіації є: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.), внаслідок радіаційної аварії.

 

Дії у випадку загрози виникнення радіаційної небезпеки:

 При оголошенні небезпечного стану не панікуйте, слухайте повідомлення. Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку. Дізнайтеся про час та місце збору мешканців для евакуації. Зменшіть проникнення радіаційних речовин в квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.

 

 

Детальніше…

 Пожежа
 
 

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. В дим та попіл перетворюються цінності на мільярди гривень.

Якщо виникла пожежа – рахунок часу йде на секунди. Не панікуйте та остерігайтеся: високої температури, задимленості та загазованості, обвалу конструкцій будинків і споруд, вибухів технологічного обладнання і приладів, падіння обгорілих дерев і провалів. 

Детальніше…

 Ожеледиця

 

Щорічно Міністерством охорони здоров’я України реєструється сумна статистика травмувань, пов’язаних з ожеледдю: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду.

 Ми пропонуємо вам прості рекомендації, як уберегтися від значних неприємностей у період ожеледиці.

Перед виходом із будинку.

Змайструйте на підошви та каблуки вашого взуття “льодоступи”: 

прикріпіть на каблук перед виходом шматок поролону (за розмірами каблука) або лейкопластиру;

наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском (на один – два дні вистачає);

 

 

Детальніше…

  

Важливо! 

 

 

 


Обережно – ртуть!

Ртуть – метал сріблясто-білого кольору, у звичайних умовах легко рухома рідина, що при ударі поділяється на дрібні кульки, у 13,5 разів важча за воду. Температура плавлення – 38,870С. З підвищенням температури випаровування ртуті збільшується. Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні.

 З попаданням до організму людини через органи дихання, ртуть акумулюється та залишається там на все життя.

 

Встановлено максимально припустиму концентрацію парів ртуті: для житлових, дошкільних, учбових і робочих приміщень – 0,0003 мг/м3; для виробничих приміщень – 0,0017 мг/м3. Концентрація парів ртуті в повітрі понад 0,2 мг/м3 викликає гостре отруєння організму людини.

 

Детальніше…

 ДСНС України нагадує громадянам правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв

Шановні громадяни! У зв’язку з загостренням ситуації у Донецькій та Луганській областях, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до вас з проханням бути пильними та завжди пам’ятати основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв.

Категорично забороняється:

– торкатися предмету і пересувати його;

– користуватися засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

– заливати його рідинами, засипати грунтом або чимось його накривати;

– торкатися підозрілого пристрою та здійснювати на нього звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

Детальніше…

 Завивання сирен означає сигнал “УВАГА ВСІМ!”

 ДСНС України нагадує громадянам правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв

Шановні громадяни! У зв’язку з загостренням ситуації у Донецькій та Луганській областях, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до вас з проханням бути пильними та завжди пам’ятати основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв.

Для того, щоб вирізнити вибухові пристрої з-поміж усіх інших, варто запам’ятати їхні характерні ознаки:

– предмети є незнайомими або незвичними для цієї обстановки чи території;

– наявність звуків, що лунають від предмету (цокання годинника, сигнали через певний проміжок часу), миготіння індикаторної лампочки;

– наявність джерел живлення на механізмі або поряд з ним (батарейки, акумулятора тощо);

– наявність розтяжки дротів, або дротів, що тягнуться від механізму на велику відстань;

 

 

 

Детальніше…

 Якщо ви потрапили під стрілянину

Землетрус

Фактори небезпеки землетрусів: руйнування будівельних конструкцій будинків та споруд; руйнування на потенційно небезпечних об’єктах, нафто- та газопроводах; утворення завалів; руйнування систем життєзабезпечення та розлами земної кори. Додатковою небезпекою є повторні поштовхи.

 Дії у випадку загрози виникнення землетрусу:

– Уважно слухайте інформацію про обстановку та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном.
– Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.
– Навчіть дітей, як діяти під час землетрусу.
– Дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування місце збору мешканців для евакуації. Завчасно вирішіть, де буде місце зустрічі вашої родини у разі евакуації.

 

Детальніше…

 У разі виявлення підозрілих предметів

 Дії у разі виявлення підозрілих і вибухових предметів

 Вибухонебезпечні і підозрілі предмети

 Дії при аваріях з вибухами і пожежами

 Інформація

 

Про укриття населення м.Горішні Плавні та порядок оповіщення при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.

Для укриття населення м.Горішні Плавні від надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру створено фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає сховища цивільного захисту, підвальні та напівпідвальні приміщення житлових будинків, що можуть бути використані для укриття населення.

 

Детальніше…

Дії у разі виявлення вибухонебезпечних предметів

Минуло вже 70 років як відгриміли останні бої Другої Світової війни. Але й досі багатостраждальна українська земля зберігає в собі страшні залишки тієї пори – бомби, снаряди, міни, гранати, патрони. Все це носить назву вибухонебезпечні предмети (ВНП). 
 За окремими розрахунками, ще сьогодні на території України знаходиться кілька мільйонів одиниць смертоносного вантажу, в тому числі близько 100 тисяч авіабомб. У міру звільнення тимчасово окупованих міст і сіл, широко проводилися роботи з розмінування: бійці-сапери знешкоджували велику кількість боєприпасів і очищали від них територію.

 

Детальніше…

Правила пожежної безпеки в екосистемах

З настанням літньої пори року значно зростає імовірність виникнення пожеж в екосистемах, а саме: в лісах, лісопаркових зонах, відкритій території, присадибних ділянках. Основною причиною виникнення даного роду пожеж являється людський фактор: викинутий недопалок, необережне поводження з вогнем, спалювання сміття. Пожежі в екосистемах створюють загрозу не тільки природі, але можуть становити і небезпеку для майна, життя та здоров’я людини. В період пожежонебезпечного періоду необхідно обмежити в’їзд до лісових масивів.

Детальніше…

Правила особистої безпеки на водоймах

Влітку в жарку погоду найкращий відпочинок – на березі річки, озера або водосховища, але треба пам’ятати, що не у всіх місцях можна купатися. Якщо на березі встановлено знак «Купатися заборонено», не слід порушувати цієї заборони, як би не було велике бажання скупатися.

Запам’ятайте!
 Головне правило безпечного відпочинку людини на воді полягає у знанні місць, де вода у водоймах перевірена і не представляє небезпеки для здоров’я і де купання дозволено. 

Детальніше…

 

Попередження виникнення пожеж у житловому секторі та загибелі людей на них

З пожежами в житловому секторі майже щодня стикаються рятувальники, виконуючи свою роботу. Значні матеріальні збитки – це найменше, до чого може призвести пожежа в будинку. Психотравмуючі події для дорослих та дітей, травматизм та тим паче людська загибель – ось найстрашніші наслідки пожеж в житлі. Пожежі в житловому секторі в літній період виникають з причин спалювання сміття або сухої рослинності поблизу будівель, короткого замикання електромережі, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електронагрівальних приладів, дитячих пустощів з вогнем та необережному поводженні під час куріння, особливо в нетверезому стані. 

Детальніше…Запобігання виникнення надзвичайних подій в наслідок спалювання сміття та сухої трави
Горішньоплавнівський міський сектор ГУ ДСНС України у Полтавській області звертається до громадян з запобіганням виникнення надзвичайних подій в наслідок спалювання сміття та сухої травиДетальніше…Правила поведінки населення та заходи безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів
Як правило, щороку під час проведення польових і земляних робіт відмічається сезонний пік виявлення населенням вибухонебезпечних предметів часів минулої війни, що в свою чергу призводить до зростання загрози загибелі та травмування людей внаслідок необережного поводження з ними.Детальніше…